Sleva 30% na kuchyně a 2 spotřebiče zdarma

KuchyňskáStudia.cz > Tipy a inspirace > Barevné trendy, které vládnou světu kuchyní

Barevné trendy, které vládnou světu kuchyní

Trendy přicházejí a odcházejí, někdy až s nevídanou rychlostí. Nevyhýbají se žádnému odvětví – a kuchyně tak samozřejmě nejsou žádnou výjimkou. Pastelové tóny, uklidňující zelená nebo nadčasové bílé kuchyně. S jakými trendy se v kuchyňském světě setkáváme letos? 

Je vhodné nechat se při výběru ovlivnit aktuálními trendy? 

Na tuto jednoduchou otázku je třeba odpovědět hned na úvod. Trendy jsou totiž skutečně pomíjivé. Zatímco některé s námi zůstávají několik let, jiné sotva stihneme zaznamenat, než upadnou do věčného zapomnění. Proto si všechno důkladně promyslete – zvláště ve chvíli, kdy si nevybíráte nové tričko, ale kuchyň na míru, která vám může bez problémů sloužit i desítky let. Platí tady jednoduché pravidlo. Nikdy si nevybírejte něco jen proto, že je to zrovna trendy. Pokud si ale daný styl skutečně zamilujete, myslíte to s ním opravdu vážně a cítíte, že přesně tak má vypadat vaše kuchyň snů, klidně se jím ovlivnit nechte. 

kuchyne bila mat

Pastelové barvy pro všechny hravé duše 

Chcete vystoupit z davu a vnést do svého života (a bydlení) nápaditou hru barev? V tom případě vás jistě okouzlí pastelové barvy, které se v posledních letech stávají oblíbenou součástí mnoha kuchyní (typické jsou třeba pro Provence kuchyně). Do pastelových tónů může být oblečena třeba jen jedna řada skříněk, pro tu druhou je potom lepší zvolit neutrální odstín, třeba v podobě šedé nebo krémové barvy. Alternativně můžeme neutrální skříňky doplnit barevnými kuchyňskými obklady. Pokud by vás barvičky omrzely, dají se obklady bez větších komplikací vyměnit za nové. A které tóny patří mezi jasné favority? Modré kuchyně už se pomalu stávají klasikou, zaslouženou pozornost teď ovšem získávají i růžové, fialové nebo žluté kuchyně, které prohřejou každý prostor a přinesou dnes tolik potřebný optimismus. 

Zelená má letos zelenou

Přírodní barvy a materiály jsou v posledních letech nedílnou součástí řady domácností. Není tedy divu, že moderní zelené kuchyně jsou stále častější volbou. A to snad úplně ve všech svých odstínech – od jemně mentolové přes olivovou až po temný smaragd. Zelená se často objevovala i na letošní výstavě kuchyní EuroCucina na Salone del Mobile v Miláně. Pravděpodobně ji tak v budoucnu ještě budeme vídat. 

Zejména tmavší odstíny velmi dobře ladí se dřevem a často je kombinujeme s černými a zlatými doplňky. Třeba černé spotřebiče nebo zlaté úchytky posunou takovou kuchyň ještě o úroveň výš. Všechny odstíny zelené je samozřejmě možné kombinovat také s jemnými, neutrálními barvami, jako jsou bílá nebo krémová. 

Nebojte se to své kuchyni vytmavit

Láká vás luxusní černá kuchyň, ale zatím jste si na ni netroufli? Není se čeho bát. Celočerné nebo tmavě šedé kuchyně jsou originální, elegantní a na první pohled jistě zaujmou. Tmavé barvy také můžete snadno kombinovat se dřevem, zlatem nebo mosazí, abyste tak ještě podtrhli luxusní dojem, který černá kuchyň sama o sobě nabízí. Nezapomeňte ale, že ne pro každý prostor je černá (nebo jiná tmavá barva) dobrou volbou. Vyhnout byste se jí měli v malých místnostech s nedostatkem denního světla (typicky například kuchyně situované na sever), kde by černá mohla působit ponurým dojmem a přispěla by k celkovému pocitu stísněnosti. 

3D rendering of modern kitchen in a loft.

Mramor a mosaz dodají punc luxusu

Nejen v kombinaci s už zmíněnou černou nebo zelenou to potom v kuchyni moc sluší mramoru a mosazi. Mosazné baterie, svítidla nebo úchytky budou luxusním doplňkem, podobně jako mramorová pracovní deska nebo obklady a podlaha s tímto přírodním motivem. Při výrobě desky určitě není nutné sahat po pravém mramoru, který je sice na první pohled skutečně krásný, po bližším prozkoumání ovšem odhalí celou řadu nevýhod. Lepší volbou bude deska z technického kamene, která je na první pohled k nerozeznání a svou přírodní předlohu v mnoha ohledech předčí svými výbornými vlastnostmi. 

Moderni-cerna-kuchyne-s-ostruvkem-a-cernou-mramorovou-kamennou-pracovi-deskou

Bílá zůstává nadčasovou klasikou

Barvy ani nejnovější módní výstřelky vám nic neříkají? Ani letos se nemusíte bát vsadit na minimalistickou bílou, která z módy zřejmě jen tak nevyjde. Bílá kuchyň prosvětlí každý interiér a i v těch nejmenších místnostech bude působit vzdušně. Skvěle jí to sluší v kombinaci se dřevem nebo kovovými doplňky, bez problémů ji ovšem můžete kombinovat i s jakoukoli jinou barvou.

Nezávazný návrh
včetně cenové kalkulace

Kuchyně na míru
za 7-10 týdnů u vás

Instalační plány
pro stavbu a developera

97% spokojenost na webu recenze-kuchyne.cz

Naše prodejny