Sleva 30% na kuchyně a 2 spotřebiče zdarma

KuchyňskáStudia.cz > Tipy a inspirace > Kdy začít plánovat kuchyň?

Kdy začít plánovat kuchyň?

Čeká vás rekonstrukce, nebo dokonce výstavba nového domu? Přemýšlíte, kdy bude ten správný čas začít plánovat novou kuchyň? Dobře, že se ptáte. Není na co čekat. Nejlepší čas je právě teď!

Proč začít plánovat rozložení kuchyně co nejdříve?

Každá kuchyň je trochu jiná. Nejen z designového pohledu, ale také ve vztahu k rozmístění skříněk, dřezu a spotřebičů. Jednotlivé kuchyně se tak od sebe liší v umístění elektrických zásuvek, odpadu a přívodu vody. To všechno jsou aspekty, které je dobré podchytit už ve fázi výstavby nebo rekonstrukce. Právě proto se vyplatí znát budoucí rozložení kuchyně. V opačném případě bude nutné instalace následně předělávat podle skutečnosti. To samozřejmě znamená nejen zdržení celého projektu, ale také vyšší částku na faktuře za provedení stavebních úprav. Což rozhodně není nic, co při už tak finančně náročné rekonstrukci či stavbě chcete. Jak tedy postupovat, abyste se nemilým orgnaizačním překvapením vyhnuli?

Jaký bude postup při plánování nové kuchyně?

1. S designérem si projdete vaše přání, požadavky a možnosti

Ukážeme vám naše realizace kuchyní, osaháte si různé materiály kuchyňských pracovních desek, zkusíte otevřít každou skříňku a celkově načerpáte tolik inspirace, že skoro nebudete vědět, co s ní. Co pro tuto zkušenost musíte udělat? Stačí jediné. Zastavit se v některém z našich showroomů kuchyní Gorenje, kde vás přivítá zkušený návrhář kuchyní. Schůzku si můžete sjednat také online z pohodlí domova. Designér si vyslechne všechna vaše přání a požadavky, kterým vtiskne reálnou podobu díky našemu 3D plánování kuchyní. Svou novou vysněnou kuchyni si tak budete moci mnohem lépe vizualizovat.

A pokud nemáte přesnou představu, designér dokáže poradit se správným rozložením v rámci celé místnosti i designovým pojetím. Společně se pobavíte, zda je pro vaši domácnost efektivnější a smysluplnější vybrat kuchyňskou linku do U, rohovou kuchyňskou linku nebo budete nejspokojenější v kuchyni s ostrůvkem na vaření. A v neposlední řadě o tom, jak by měla taková kuchyně vypadat. Vhodná kombinace barev a materiálů je samozřejmě stejně důležitá jako rozložení. Pokud má člověk někde trávit každý den nemalé množství času a cítit se komfortně při přípravě jakéhokoliv pokrmu, je potřeba se zamyslet nad všemi možnostmi a probrat je s odborníkem.

3D návrh kuchyně
Schůzka na studiu a 3D návrh kuchyně

2. Projektové podklady od nás poslouží stavební firmě

Výsledkem schůzky s designérem bude přibližný projekt nové kuchyně. Přibližný proto, že v této fázi ještě nemůžeme nic zaměřit (ano, vždyť naše místnost častokrát zatím ani neexistuje). Projekt zahrnující instalační doporučení jistě rádi uvidí ve stavební firmě, která má výstavbu nebo rekonstrukci vašeho domu na starost. Ušetří jim totiž spoustu práce při rozmisťování už zmíněných zásuvek, odpadů a vody. Vy se tak vyhnete budoucím úpravám, které zvyšují stavební pracnost i rozpočet.

Projekt pro přípravu vody, elektřiny a odpadů

3. Po dokončení stěn a podlahy si přeměříme prostor

Abychom se mohli pustit do výroby kuchyně, změříme si nově vzniklý prostor. Samozřejmě musíme počkat na dokončení stěn a podlahy, abychom mohli měřit s přesností na milimetry. Díky tomu pak vaše nová kuchyň sedne na vyhrazené místo jako ulitá a každý šroubek zapadne přesně tam, kam má. Přesnost je nadmíru důležitá. Přeci jen, novou kuchyň nepořizuje člověk každý den.

Kuchyně na míru do každého prostoru

4. Po 2 až 3 měsících budete mít novou kuchyň

Jakmile bude zaměřeno, zadáme výrobu vaší kuchyně profíkům ve svém oboru. A když už je řeč o profesionálech, nesmíme zapomenout na naše skvělé montážníky, kteří vám hotovou kuchyň přijedou namontovat. Už několikrát jsme se přesvědčili, že je jen tak něco nerozhází a vždy na počkání vykouzlí hotové zázraky. Ten další se může odehrát přímo u vás. Zajímá vás více ze světa kuchyní Gorenje? Podívejte se na naše tipy a rady.

Nezávazný návrh
včetně cenové kalkulace

Kuchyně na míru
za 7-10 týdnů u vás

Instalační plány
pro stavbu a developera

97% spokojenost na webu recenze-kuchyne.cz

Naše prodejny